Тема:
Розважальна гра « Казковий експрес»
Мета: перевірити рівень знань і навичок з вивченого,
стимулювати учнів до аналітичних висновків, навчати творчо підходити до
висвітлених питань, розвивати уміння порівнювати, аналізувати ,узагальнювати, прищеплювати
інтерес до зарубіжної літератури.
Виховна мета: Прищеплювати уміння спілкуватися ,
бути приязним, толерантним, виховувати силу волі, силу духу, бажання долати
труднощі.
Обладнання: святково прибрана сцена, обладнані місця
для гри команд, портрети визначних письменників зарубіжної літератури.
Хід уроку.
Єдине, що важливо-бути людиною.
А. Камю.
I. Організаційний момент.
II.
Повідомлення теми, мети заходу.
III.
Змагання.
Коментар. Клас об’єднується в дві команди. Кожна
команда обирає собі капітана та назву. Обирається журі
1.Представлення команд, журі.
2. Літературна гра « Казковий експрес»
Умови гри:
Злий чарівник навмисне переплутав героїв українських
народних казок. Вкажіть, хто справжній герой цієї казки та як ця казка
називається?.
Картка 1.
1. Тільки
журавель за поріг. А кіт- за нього та й помчав до своєї хати.
А журавель кричить:
-
Їжачку, братику.
Несе мене кіт
По кам’яному
мосту
На своєму
хвосту.
Порятуй мене.
(
«Казка про котика та півника» Журавель- півник, кіт-лисиця)
Картка
2.
2.
А мороз надворі такий, що аж шкварчить.
Ведмідь хвостом водить
-
Ловись, раче, малий та великий.
А зайчик:
-
Мерзни, мерзни, ведмежий хвіст!
(«Лисичка
– сестричка та вовк панібрат»
Ведмідь-вовк,
рак-риба, Зайчик- лисиця.)
Картка
3.
Пасе та й пасе хлопчик вовка. Ввечері напоїв й
погнав додому . А сам забіг наперед, став на воротах у червоних чоботях та й
питає:
-Вовки мої милі, вовки мої любі, чи ви пили, чи ви
їли?
(« Про козу-дерезу» Хлопчик-дід,
вовки коза-дереза.)
Картка 4.
Задрімала дівчинка. Коли це з темного лісу, з
великого бору вибігає цап та до індика:
-Хто ти такий, скажи мені?!
- Я індик- третячок, із соломи зроблений, смолений
засмолений.
(« Солом’яний бичок». Дівчинка-
баба, цап-вовк, індик-бичок.)
Картка 5.
Коли це летить синичка:
-Хто, хто в цьому капелюсі живе?
-Кішка- шкряботушка, сорока- скрекотушка,
кабанчик-лапанчик.
- А ти , хто?
- Синичка-сестричка. Пустіть і мене.
- Іди.
( «
Рукавичка». Синичка- лисичка, капелюх- рукавичка,
кішка- мишка, кабанчик- зайчик,
сорока- жабка.)
Картка 6.
Знову біжить та й біжить. Зустрічає його слон.
-
Бублику, бублику я тебе з’їм
-
Не їж мене, слонику – братику,
я тобі пісеньку заспіваю:
Я по коморі
метений,
По засіку
шкрябаний,
На маслі
пряжений,
На вікні студжений,
Я від тата
утік
І від тебе утечу.
(
« Колобок», слон-ведмідь, бублик-колобок, мама-баба, тато-дід.)
4.
Літературні анограми.
Переставте букви
в запропонованих словах так, щоб
з них вийшли або літературні терміни, або імена письменників, або імена
книжкових персонажів.
1) Наречений
Дюймовочки.
КІРТ
2) Творець
літературного твору.
ТОВАР.
3) Російський
письменник.
ШНПІУК.
4) Героїня
багатьох казок .
ЯАЦЕРПСИБ.
5.
Рекламні оголошення відомих
літературних героїв.
1) «Лякаю
за помірну плату, обід у лісі, кабанів, ведмедів, вовків, зайців».
(пан Коцький)
2) «Вчу
гусей рятувати від змій дітей»
(
Івасик-Телесик).
3) «Продам
недорого колекцію стріл від Івана- Царевича»
(Царівна-
жаба.)
4) «
У перше у нашому лісі шоу « Круть і
Верть» . Кожному глядачеві- по пиріжку.
(
Півник з казки «Колосок».)
5) «
Ловлю звірів для зоопарку екологічно чистим смоляним боком»
(
Солом’яний бичок.)
6) «
Вчу курей нести золоті яйця».
(
Курочка ряба.)
7) «
Продаю диски із суперхітом « Я по коробі метений».
(
Колобок).
8) «
Шукаю спонсорів для видання підручника: « Як ловити рибку малу й велику на
вовчий хвіст»
(
Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат»)
9) «
Терміново потрібна права рукавичка
великого розміру . Із синтетичної пряжі
не пропонувати».
( Звірі
з казки « Рукавичка» ).
6.
Підбиття проміжних підсумків.
7.
Конкурс малюнків.
IV.
Підбиття підсумків заходу.
Немає коментарів:
Дописати коментар